اولین نشست علنی شورای اسلامی شهر ایذه ظهر امروز پنج شنبه ۱۳ مرداد ماه سال جاری در ساختمان شورای اسلامی شهر ایذه برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری طلوع زاگرس، اولین نشست علنی شورای اسلامی شهر ایذه بعد از مراسم تحلیف و ادای سوگند در ساختمان شورای اسلامی شهر ایذه با حضور خبرنگاران برگزار شد.

در این جلسه عبدالکریم مقصودی رئیس شورای اسلامی شهر ایذه ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن روز خبرنگار افزود: خبرنگاران چشم بینای جامعه هستند و در شورای ششم میزبان آنها خواهیم بود و به حضور خبرنگاران در صحن شورا اعتقاد داریم چرا که به دنبال شفافیت هستم.

مقصودی عنوان کرد: برای انتخاب سرپرست شهرداری گزینه‌های مختلفی مطرح بودند و با توجه به جلساتی که با اعضای شورا داشتیم آقای علیرضا ره انجام را به عنوان شهردار انتخاب کردیم.

برزو شیخ زاده نایب رئیس شورای شهر ایذه نیز فرا رسیدن ۱۷ مرداد روز خبرنگار را به خبرنگاران حاضر در جلسه تبریک گفت، و اظهار کرد: اصحاب رسانه چشم بیدار و گوش شنوای جامعه هستند.

وی در ادامه گفت: ایذه دیگر تحمل آزمون و خطا ندارد و باید راه های اصولی در آن انجام بگیرد. که یکی از مهمترین برنامه های اعضای شورا در مورد انتخاب شهردار این است که قبلا سابقه شهردار بودن در کارنامه خود داشته باشد و از همه مهمتر فنی و کاربلد باشد.

شیخ زاده اظهار کرد: برای انجام کارهای تدوین شده دو برنامه کوتاه مدت و بلند مدت خواهیم داشت و باید با اقدامات فوری در زمینه عمران و توسعه این شهر گام برداریم.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر ایذه در پایان گفت: اولویت اول ما زباله ها هست و باید نظارت بیشتری در بحث سایت جدید زباله ها داشته باشیم تا به محیط زیستی آن منطقه صدمه ای وارد نکند در بحث نهضت آسفالت هم قول خواهیم داد تا پایان دوره ششم تمام خیابان و کوچه های که آسفالت نشده را آسفالت کنیم.

علیرضا خسروی که به عنوان نماینده شورای شهر در شهرستان انتخاب شد نیز روز خبرنگار را تبریک گفت و انتظار همکاری از جامعه خبرنگاران تا پایان دوره ششم شورای شهر داشت.

وی با بیان اینکه شورای ششم متفاوتی نسبت به ادوار گذشته خواهید گفت: در ادوار گذشته شوراها، شخصیتهایی با نگرش های مختلف حضور داشتند و ضمن تقدیر از زحمات آنها در شورای ششم تفاوت های زیادی نسبت به گذشته خواهید دید.

وی ادامه داد: بر این اساس مجموعه جدید شورایی باید از تجارب خود بهره بگیرند و شرایطی را کسب کنند تا نمایندگی مردم را به بهترین نحو در مدیریت شهری عهده دار باشند.

وی با اشاره به اینکه با نگاه به پنج دوره گذشته انتظار از ششمین دوره شورایی به مراتب بالاتر از دوره های گذشته است، تاکید کرد: شوراها بر اساس قانون اساسی مسوولیت برنامه ریزی در حوزه های مختلف را برعهده دارند. که برنامه های تدوین شده به صورت کوتاه و بلند مدت طی چهار سال پیش رو به سرانجام خواهد رسید.

جهانبخش رشیدی که به عنوان منشی دوم انتخاب شد ضمن تبریک روز خبرنگار اظهار داشت: خواست خدا و همت مردم بود که امروز خدمتگذار آنها در شورای ششم باشم که یک بار دیگر از اعتماد مردم تشکر و قدردانی میکنم.

رشیدی افزود:با شعار دادن نمی شود خدمت کرد بلکه با عملکرد صحیح می توان در آبادانی شهر به اعتمادی که مردم داشتند کمک کرد.

عضو شورای شهر ایذه در پایان گفت: برقرار کردن تعامل قطعا ثمره خوبی به همراه خواهد داشت و این موضوع در چهار سال پیش رو باعث عمران و آبادانی شهر
خواهد شد.

فاطمه مرادی منشی اول شورای اسلامی شهر ایذه نیز فرا رسیدن روز خبرنگار را گرامی دانست و این روز را به خبرنگاران حاضر در به جلسه تبریک گفت.

وی در مورد انتخاب علیرضا ره انجام به عنوان شهردار گفت: با توجه به سوابق و آیتم های که در کارنامه اش بود در بین چهار گزینه تصمیم گرفتیم آقای ره انجام را به عنوان شهردار انتخاب نماییم.

وی گفت: تا کنون در بحث فرهنگ بهداشت، زباله ها و دیگر مواردی که عنوان شده برنامه ای تعریف نشده است که این موضوع قطعا در برنامه های شورای ششم خواهد بود.

محمد داودی نماینده شورای شهر ایذه در شهرستان هم روز خبرنگار را تبریک گفت و انتظار همکاری و همیاری از این قشر در جهت پیشبرد اهداف برنامه های شورای ششم داشت.

وی افزود: ما امانت مردم هستیم و قطعا باید تحول عظیمی در توسعه شهری داشته باشیم.

داودی تصریح کرد: توسعه شهر نیازمند رویکردی سیستماتیک، هدفمند و مبتنی بر تفکر پلتفرمی برای ایجاد زندگی آسوده تر و شادتر برای مردم است.

وی گفت: حمایت‌گرایی مطلق، راهکار مناسبی از نوآوران و استارتاپ‌های توسعه شهرهای هوشمند نیست، باید بستر مشارکت و تعاملات یکپارچه برای ارائه خدمات ارزشمند و سریع به مردم عزیز را ایجاد کنیم.

داودی با بیان اینکه خدمت به مردم از خواسته های مقام معظم رهبری است، اظهارداشت: باید نظرات و پیشنهادات شهروندان را مدنظر قرار دهیم تا رویکرد موفقی در حوزه های مختلف داشته باشیم.

نماینده شورای اسلامی شهر شهرستان گفت: تعامل با نماینده فرماندار و امام جمعه در برنامه های ما هست و مطمئنا با تعامل شاهد توسعه و پویایی شهر خواهیم شد.

داودی با اشاره به اینکه دنبال پروژه های ویترینی نخواهیم رفت، اظهار داشت: از ظرفیت های موجود به نحو شایسته استفاده می‌کنیم و در برنامه های کوتاه و بلند مدتی که خواهیم داشت تحول خوبی در راستای توسعه شهری ایجاد میکنیم.

داود اسماعیل وندی عضو شورای شهر ایذه با تبریک فرا رسیدن روز خبرنگار افزود: اصحاب رسانه همیشه زبان گویای مردم مظلوم ایذه بوده و هست که این روز را به این قشر زحمتکش تبریک عرض مینمایم.

اسماعیل وندی گفت: در گذشته قول های به مردم داده شد که حق دارند به ما اعتماد نداشته باشند اما انتظار داریم چند صباحی فرصت داده شود تا مشخص شود که خدمت خواهیم کرد یا شعار؟

وی تصریح کرد: قول خواهیم داد با توجه به اینکه در گذشته عملکردی بر روی پروژه ها نبود اما در دوره ششم نظارت مستقیم خواهیم داشت تا شاهد شهری توسعه یافته باشیم.

عضو شورای شهر ایذه گفت: متاسفانه آرامستان‌ها و غسالخانه ها در وضعیت بدی هستند که باید حتما فکر اساسی در این مورد داشت چرا که این شرایط با توجه به فرهنگ چند هزار ساله ای که داریم زیبنده برگزاری مراسمات نیست.

اسماعیل وندی با بیان اینکه نماد یک شهر ورودی های آن شهر است،اظهار داشت؛ باید تا قبل از عید ورودی های شهر را شکل شمایل خاصی داد که واقعا چهره زشته ای به خود گرفته است.

داود اسماعیل وندی عضو شورای شهر ایذه در پایان گفت اصلاح مسیر و سروسامان دادن به اشکفت سلمان که متاسفانه باز باید بگوییم هیچ تحرک خاصی در گذشته نگرفته است از برنامه های دیگر دوره ششم خواهد بود که تا قبل از نوروز ۱۴۰۱ این موضوع به سرانجام برسد.