فرماندار ایذه از رضایت مندی خود از اقدامات شهرداری ایذه در بحث ترافیک انجام داده است، خبرداد.

به گزارش پایگاه خبری طلوع زاگرس، حسن نبوّتی فرماندار شهرستان ایذه امروز در جلسه شورای ترافیک شهرستان ایذه که با حضور مسئولان مربوطه در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار گردید اظهار داشت: در یک سال گذشته پروژه های کلان و ارزشمندی در حوزه راه در حال اجرا است.

وی با اشاره به اینکه پروژه های راهسازی از ورودی شهرستان تا انتهای حوزه استحفاظی در محدوده دهدز یا شهرستان جدید دزپارت فعال می باشد، گفت: دولت برای امر جاده سازی و راه سازی در شهرستان ایذه بسیار مطلوب وارد عمل شده است.

فرماندار شهرستان ایذه با اشاره به اینکه این عملکرد متعلق به مردم است ما یک هماهنگ کننده هستیم، گفت: نگاه ما به مقوله راه نگاه ویژه بوده، به گونه ای که در کمیته برنامه ریزی شهرستان بالغ بر ۲۵ میلیارد تومان از اعتبارات شهرستان را در حوزه راه تعریف کردیم.

وی ادامه داد: بخش عمده ای از این اعتبار در بهسازی و نگهداری جاده های روستایی به راهداری اختصاص یافت چرا که توجه ویژه ای به نیاز مردم می شود.

نبوتی با اشاره به احداث ۱۸کیلومتر باند سبقت در محور ایذه- دزپارت با هدف روانسازی ترافیک و آرامش رانندگی، گفت: در چهار ماه گذشته در این محور کار بهسازی ۵ پیچ بسیار خطرناک، پیشرفت بالای ۷۰ درصد داشته که رضایتمند است.

وی با تاکید بر ساماندهی ترمینال موجود و جانمایی برای احداث ترمینال جدید، گفت: شهرداری با محوریت اداره راه و شهرسازی اقدام به جانمایی مکانی مناسب برای پیشنهاد در شورای ترافیک و نهایتا تصمیم گیری اقدام شود تا شاهد احداث پایانه مسافربری با کیفت مطلوب باشیم.

وی با بیان اینکه، شهرداری اقدامات خوب و رضایتمندی درحوزه ترافیک انجام داده است، گفت: ۹۰ سرعتکاه در سطح شهر وجود دارد که با نظرات پلیس راهور ۳۲ عدد اصلاح شده و تاکید ما این است کلیه سرعت کاههای آسفالتی شامل اصلاح شکل هندسی ، رنگ امیزی ،نصب علائم و نصب چشم گربه یی استاندارد شوند و این روند به خاطر حفظ جان، امنیت و آرامش مردم ادامه پیدا کند.

فرماندار با اشاره به اینکه شهرداری در حوزه خدمات شهری اقدامات جهادی وخوبی انجام داده و این روند ادامه خواهد داشت، گفت: بخشی از فرهنگ ترافیک به عملکرد دستگاه برمیگردد، بگونه ای که وقتی ما همین حداقل ها را انجام ندهیم اثر منفی در رفتار مردم خواهد داشت و تاکید می کنم روندی که آغاز شده با سرعت ادامه پیدا کند.

وی با اشاره به سدمعبر وانت بارها در شهر، گفت: شهرداری نسبت به ساماندهی خودروهای میوه فروش در سطح شهر اقدام کنند تا از ترافیک جلوگیری شود.

فرماندار ایذه افزود: بروز رسانی چراغهای راهنمایی و تبدیل آنها به چراغ زمان دار ،نصب تابلوهای راهنمائی و رانندگی و خط کشی معابر در کلیه مسیرها بویژه گذرهای اصلی الزامیست.

نبوتی با اشاره به اهمیت وجود طرح جامع ترافیک در شهر گفت: تهیه طرح جامع ترافیک با چشم اندازه ۲۰ ساله توسط شهرداری بسیار حائز اهمیت است.

وی افزود: با توجه به مشکلات جاده ایذه _ سوسن و بالا بودن سطح ترافیک جاده مذکور لازم است اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای نسبت به ایمن سازی نقاط پرتگاهی ، تهیه و نصب تابلو های هشدار و راهنمای مسیر ، اصلاح پیچ های خطرناک بویژه اقدام نمایند .

وی ادامه داد: راهداری و حمل و نقل جاده ای با همکاری اداره توزیع برق شهرستان و شهرداری ایذه نسبت به تامین روشنایی از دروازه قرآن تا پل هلایجان اقدام لازم را بعمل آورند.

نبوّتی با اشاره به پیچ های پادگان قدس و جلوگیری از حوادث احتمالی در آینده گفت: راه و شهرسازی با همکاری پلیس راه اقداماتی شامل استفاده از جداکننده از ابتدا تا انتهای نقاط حادثه خیز، تامین روشنایی، استفاده از چراغ های چشمک زن و استفاده از اقدامات آرام سازی تردد و کاهش سرعت انجام دهد.

وی در پایان با توجه به در پیش بودن فصل کشاورزی و تجاوز به حریم جاده های روستایی توسط کشاورزان بیان داشت: راهداری و حمل و نقل جاده ای با هماهنگی و همکاری بخشداران نسبت به پیگیری و برخورد قاطع با متخلفین اقدامات لازم را معمول نمایند .

لازم به ذکر است اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای از احداث دیوارهای سنگی واقع در حریم جاده های روستایی جلوگیری نمایند