اولین جلسه هم اندیشی جهت زدن واکسن با حضور دهیار و شورای روستا های سرکان علیا، چنارستان، شورباریک و مورد غفار دهستان هلایجان در مرکز درمانی روستای سرقلعه برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری طلوع زاگرس، کبری شریفی بهورز خانه بهداشت چنارستان گفت: واکسن راه موثر ریشه کنی ویروس کرونا است از این رو از گروه های مختلف سنی می خواهیم برای واکسیناسیون به خانه بهداشت روستا مراجعه کنند.

وی با بیان اینکه واکسیناسیون راه موثر مقابله با ویروس کرونا است، گفت: تاثیر واکسن در سالمندان بسیار مشهود است به گونه ای که شاهد کاهش مرگ و میر در بین مبتلایان به ویروس کرونا در بین این قشر هستیم و این اهمیت تزریق واکسن را می رساند.

شریفی اضافه کرد: طرح واکسیناسیون در کنار رعایت پروتکل های بهداشتی و پایبندی به اصول و موازین بهداشتی بسیار مهم است و نیاز است تا پایان قطع زنجیره انتقال کرونا همه این اصول را رعایت کنیم.

بهورز خانه بهداشت روستای چنارستان گفت: از مردم در خواست میکنم به شایعات توجه نکنند و هر چه سریعتر نسبت به زدن واکسن اقدام کنند.

وی ضمن قدردانی از تلاش و پیگیری های دهیار وشورای جدید سرکان علیا اظهار داشت: در گذشته متاسفانه اطلاع رسانی ضعیف بود ومشارکتی با خانه بهداشت نبود اما انشالله با توجه به شناخته شدن افراد جدید در ادامه همکاری خوبی در بحث بهداشت روستا داشته باشیم.

شریفی در خصوص میزان در صد مشارکت روستای سرکان علیا و چنارستان در خصوص واکسن ضعف دانست و عنوان کرد: از بین ۶۱۶ نفر جمعیت روستای سرکان علیا ۱۵۵ نفر واکسن زده شد که ۳۴ درصد آمار بسیار ضعیفی است که انتظار داریم دهیار و شورای روستا نسبت به تشویق اهالی روستا برای واکسیناسیون شدن اقدام کنند.

کبری شریفی در پایان خطاب به فیروز بیگلری دهیار روستای سرکان علیا بیان کرد: بعضی از کانال ها از وضعیت بدی نسبت به لای رویی برخوردار است که باتوجه به فرا رسیدن فصل بارندگی امیدوارم این موارد برطرف شوند.

نادیا زمانزاده کارشناس بهداشت محیط، بهناز زندی مسئول امور عمومی و کارشناس بهداشت عمومی مرکز، فاطمه رحمانی بهورز خانه چنارستان و فاطمه مرادی کارشناس مامای تیم سلامت در زمینه های مختلف مواردی را بازگو کردند.

در ادامه فیروز بیگلری دهیار روستای سرکان علیا از پرسنل‌ خانه بهداشت چنارستان و درمانگاه سرقلعه که در این دو سال بیماری کرونا جانانه ایستادگی کردند و خدمات به اهالی روستا ارائه دادند تقدیر و تشکر کرد.

بیگلری با بیان اینکه دهیاری و شورای اسلامي روستای سرکان علیا آماده هر گونه همکاری در بحث اطلاع رسانی موارد بهداشتی می باشد عنوان کرد: این نشست ها قطعا باید تداوم داشته باشند و افرادی هم که غایب بودند انتظار می رود در جلسات بعد حتما حضور داشتند باشند تا بتوانیم خروجی خوبی داشته باشیم.

دهیار روستای سرکان علیا افزود: در اولین روزکاری با رایزنی های که صورت گرفت دو تانکر آب جهت شستشو جداول روستا بکار گرفتیم و قصد داریم نسبت به بهداشت محیط روستا اهمیت بیشتری اختصاص دهیم و می طلبد اهالی محترم هم در این خصوص همکاری داشته باشند.

فیروز بیگلری دهیار روستای سرکان علیا دهستان هلایجان در پایان عنوان کرد: مطمئنا برنامه های خوبی در نظر داریم و در آینده نزدیک استارت کارهای عمرانی زده خواهد شد.

رسول کیانی رئیس شورای اسلامی روستای سرکان علیا هم ضمن قدردانی از گردهمایی این جلسه اظهار رضایت و امیدواری کرد، در ادامه هم چنین جلسات متعددی برای بهداشت روستا در نظر گرفته شود.

وی گفت: روز اول کاری با پیگیری دهیار شروع به پاکسازی و شستشو جداول روستا کردیم و قصد داریم ماهانه این برنامه را در دستور کار قرار دهیم‌.

حاجتمراد غلامی، آرش عزیزی، بابا احمدی، اکبری، فاطمی اعضای شوراهای روستای چنارستان، شور باریک و موردغفار از حاضرین در جلسه بودند که به مشکلات روستا در بحث بهداشت پرداختند.

گفتنی است، قرار است دومین جلسه آبان ماه سال جاری برگزار شود.

عکس: میلاد اسدی