رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ایذه گفت: راه این شهید بزرگ نه فقط در میدان‌های نبرد و دفاع، بلکه همین جا و در میهن اسلامی ایران توسط تک تک ما ادامه می یابد و پیام ایشان همچون چراغی، راه را برای ما روشن ساخته است.

به گزارش پایگاه خبری طلوع زاگرس، آیین دومین سالگرد شهادت سردار سپهبد شهید حاج‌ قاسم سلیمانی و شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها با حضور حضرت حجت والمسلمین سید میثم موسوی امام جمعه ایذه، حسن نبوّتی فرماندار، یادگاران ۸ سال دفاع مقدس، خانواده محترم شهید علی لندی، مسئولین ادارات، هنرمندان و مردم ولایتمدار ایذه در سالن سیمرغ اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ایذه برگزار شد.

در این مراسم عبدالرضا باغ شیرین رئیس اداره فرهنگ و ارشاد ضمن تسلیت به مناسبت سالروز شهادت سردار رشید سپاه اسلام حاج قاسم سلیمانی به محضر مقدس امام زمان (عج) و مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و همه‌ی ارادتمندان آن سردار بزرگ، گفت: بدون شک‌، سیاست، پشتکار، ابتکارعمل، خلوص نیت و ذکاوت سردار شهید قاسم سلیمانی بود که موجب نابودی داعش شد.

وی افزود: فقط مکتب اسلام است که می تواند انسانهای معمولی را به چنین انسانهای وارسته‌ای تبدیل سازد که هوشمندانه تصمیم می گیرند و باعث سربلندی یک ملت می شوند.

باغ شیرین با بیان اینکه امنیت ملت بزرگ ایران امروز مرهون جهاد خالصانه و صادقانه آن سردار بزرگ و هم ‌رزمان اوست، گفت: بدون شک، شهادت او پایان او نیست، بلکه آغازی وصف ناپذیر در جبهه مقاومت است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ایذه ضمن قدردانی از حضور مسئولان و هنرمندان از فرماندار خواستار توجه به جامع هنر شد و عنوان داشت: این جایگاه در خور و شان هنرمندان نیست و باید ارزش خاصی برای این قشر زحمتکش داشت.

باغ شیرین گفت: برنامه خاصی برای ارتقای سالن سیمرغ خواهیم داشت و همانطور که چندی پیش فرماندار محترم بازدیدی از این سالن داشت انشالله بتوانیم در آینده ضمن بازسازی، جایگاه هنر ایذه را ارتقا خواهیم داد تا هنرمندان دیگر دغدغه ای برای انجام کارهای هندی خود نداشته باشند.

در پایان از خانواده شهید علی لندی و خانم ندا احمدی بلوطکی به پاس برگزاری و اسپانسری این برنامه از سوی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ایذه تقدیر شد.

صحبت های عبدالرضا باغ شیرین رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ایذه
حضور یادگاران ۸ سال دفاع مقدس در آیین هنری گرامیداشت دومین سالگرد شهادت سردار سپهبدحاج قاسم سلیمانی
اجرای هادی احمدی از مداح جوان ایذه ای
تجلیل از خانواده بزرگوار شهید علی لندی
حضور مسئولین ایذه در آیین هنری گرامیداشت دومین سالگرد شهادت سردار دلها
صحبت های حاج بزرگ احمدی از همرزمان سردار سلیمانی
اسکندر مقصودی از شاعران ایذه
اجرای سید محمد موسوی از خوانندگان خیر خوزستان
صحبت های فاطمه مرادی عضو شورای اسلامي شهر ایذه
حسن نبوّتی فرماندار ایذه

عکس: فیروز بیگلری