فعالیت کلیه مدارس، مراکز آموزشی و دانشگاه‌ها در شهر‌های نارنجی خوزستان به مدت یک هفته غیرحضوری شد.

به گزارش پایگاه خبری طلوع زاگرس، فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد مدیریت کرونا خوزستان امروز در نشست قرارگاه مدیریت کرونا با اشاره محدودیتهای جدید کرونایی در شهرها استان بر اساس رنگ‌بندی کرونا  گفت: در حال حاضر شهرهای امیدیه، دزفول، اهواز، شوشتر، آبادان و ایذه در وضعیت نارنجی کرونا قرار دارند.

ولی‌الله حیاتی ادامه داد: به مدت یک هفته کلیه فرآیندهای آموزشی در همه مقاطع آموزش و پرورش، حوزه‌های علمیه و در کلیه سطوح دانشگاه‌ها (به استثنا دوره تکمیلی) به صورت غیرحضوری ارایه می‌شود.
او افزود: از کسانی که جزو واکسن تاخیری به شمار می‌روند درخواست می‌کنیم هر چه سریع‌تر به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند و دز دوم خود را بزنند.

فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد مدیریت کرونا خوزستان تصریح کرد: از کلیه صنوف و فعالیت‌های که با مردم سرکار دارند تقاضا داریم به وظایف خود بر اساس طرح اعمال محدودیت‌های هوشمند کرونایی عمل کنند و هر گونه تخطی از آنها تخلف محسوب می شود که برابر با مقررات با صنوف متخلف برخورد می‌شود.

رستوران‌های ارایه دهنده خدمات باید حتما دو دوز واکسن خود را دریافت کرده باشند، تالارها براساس رنگ بندی کرونا و ظرفیت مشخص شده فعالیت داشته باشند.

حیاتی در پایان خاطرنشان کرد: کارکنان ادارات باید ۲ دز  واکسن خود را دریافت کرده باشند در غیر این صورت حق حضور در محل کار را ندارند و  براساس تخلفات اداری با آنها برخورد می‌شود.