دو کشتی گیر نوجوان ملی پوش ایذه ای با غلبه بر حریفان خود فینالیست شدند.

به گزارش پایگاه خبری طلوع زاگرس، مسابقات پنج وزن نخست رقابت های کشتی فرنگی نوجوانان قهرمانی جهان از ساعت ۱۴ امروز (دوشنبه) در شهر رُم ایتالیا برگزار شد و در پایان ۲ نماینده ایذه‌ای کشورمان به دیدار فینال راه یافتند.

در وزن ۴۸ کیلو گرم علی احمدی وفا در دور نخست با نتیجه ۲ بر ۱ از سد تیگران گالستیان از ارمنستان گذشت.وی در دور بعد و در مرحله یک‌چهارم نهایی با نتیجه ۵ بر ۴ کورمان بک علیمجانوف از قرقیزستان را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت.

احمدی وفا در این مرحله با نتیجه ۷ بر ۳ از سد آرسن ژومان از قزاقستان گذشت و به دیدار فینال راه یافت.

وی در دیدار پایانی به مصاف رونیت شارمان از هند می رود.در وزن ۶۵ کیلوگرم اهورا بویری در دور نخست با نتیجه ۵ بر ۲ مقابل سرگازی با ابدیخادیر از قزاقستان به برتری دست یافت.وی در دور بعد با نتیجه ۶ بر ۲ بهروز بارانوف از ازبکستان را مغلوب کرد و به مرحله یکچهارم نهایی راه یافت.

بویری در این مرحله با نتیجه ۱۰ بر ۴ آندرانیک سدراکیان از ارمنستان را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. بویری در این مرحله با نتیجه ۱ بر ۱ از سد علی علیزادا از جمهوری آذربایجان گذشت و به دیدار فینال راه یافت. اهورا بویری نماینده شایسته کشورمان در دیدار پایانی با خوئل آدامز از آمریکا کشتی می گیرد.