اولین یادواره شهدای «آبروی محله» با هدف قدردانی از خانواده‌های شهدا، ترویج فرهنگ ایثار عصر روز یک شنبه ۳۰ مردادماه در مسجد جامع هلایجان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری طلوع زاگرس، یادواره شهدای هلایجان ابروی محله، گرامیداشت  یاد و خاطره شهید کلبعلی محمودی اتابکی اولین شهید تاریخ انقلاب ایذه، سردار شهید حاج یادگار اسکندری، سردار شهید گودرز محمودی، شهید جانقلی سعیدی و شهید همت محمدزاده  با حضور مردم و خانواده شهدا و جمعی از مسئولین ایذه برگزار شد.

در این یادواره سرهنگ پیمان مرادی جانشین فرماندهی ناحیه ایذه با بیان اینکه یادواره شهدا  یادآور مسیر حرکت این عزیزان برای عزت انقلاب اسلامی است، گفت: اگر امروز ما قدرت و امنیت داریم آن را مدیون خون شهدا می دانیم زیرا امروز جامعه بشری بیش از هر زمان دیگر تشنه معارف مکتب سرخ شهیدان است.

سرهنگ مرادی افزود: در برابر خون شهدا رسالتی بر دوش مااست و که برگزاری یادواره ها بهانه ای است تا یادآوری کنیم که رسالت و مسئولیت ما در برابر شهدا چیست.

در ادامه حضرت حجت الاسلام و المسلمین هادی مرادی امام جمعه موقت ایذه ضمن گرامیداشت یاد شهدای هلایجان دقایقی از رشادت های ۵ شهید سرافراز این منطقه به سخنرانی پرداخت.

بعد از مراسم عزاداری در پایان از خانواده های شهدا تجلیل شد.

گفتنی است؛ قبل از آغاز مراسم یادواره شهدا، اهالی هلایجان از درب مسجد جامع تا منزل شهید جانقلی سعیدی پیاده روی کردند و با مادر آن شهید بزرگوار دیدار کردند.