همزمان با هفته دولت از سه طرح کشاورزی با حضور مسئولین ایذه به بهره برداری رسید.

به گزارش پایگاه خبری طلوع زاگرس، بمناسبت هفته دولت سه طرح کشاورزی در شهرستان ایذه با حضور حسن نبوّتی فرماندار، مجاهد مقصودی معاون عمرانی فرمانداری، حسین مرادی بخشدار سوسن، نوروزی رئیس جهاد کشاورزی، اکبر نوروزی رئیس تعاون کار و رفاه اجتماعی و تعدادی از مدیران دستگاه های اجرایی این شهرستان افتتاح شد.

فرماندار ایذه در این آئین، ضمن تبریک به همکاران دولتی در شهرستان گفت: امروزه اساسی ترین راهبرد حل مشکلات کشور، تولید در هر زمینه ای است که قانون و شرع اجازه دهد.

نبوّتی بیان داشت: میزان اعتبار استفاده شده در این طرحها بیش از ۶۰ میلیارد ریال تسهیلات از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی (تسهیلات تبصره ۱۸) بوده و اشتغال در این طرح ها ۸ نفر بطور مستقیم و ۱۵ نفر بصورت غیر مستقیم ایجاد گردید.

وی افزود: پیش بینی تولید سالانه این واحدها بیش از ۲۵۰ تن در سال می باشد.

نبوّتی با بیان اینکه این گام توسط این سه کارآفرین برداشته شده، گفت: محیط کسب و کار در کشور ما محیط دشواریست، خداروشکر این دولت در راستای اجرای قانون، بهبود محیط کسب کار، اقدامات خوبی انجام داده است.

رئیس شورای کشاورزی شهرستان ایذه با اشاره به کمبود آب در شهرستان ایذه گفت: درصورت رفع مشکل آب کشاورزی در ایذه، با توجه به متقاضیان احداث گلخانه، افزایش قابل توجهی خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه اعتماد مردم سرمایه اجتماعی نظام‌است، گفت: مسئولین شما دغدغه آب پایدار را دارند و در استان و کشور در حال پیگیری اند انشاالله با رفع این مشکل زمین های مستعد ایذه از این نعمت برخوردار شوند.