نشست صمیمانه هنرمندان ایذه با فرماندار شهرستان در محل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ایذه برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری طلوع زاگرس، عبدالرضا باغ شیرین رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در این نشست ضمن خیرمقدم و تشکر از حضور فرماندار در جمع هنرمندان به فعالیت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و انجمن های تابعه در سال گذشته کرد و با اشاره به محدودیت های زیاد اعتباری در سالهای گذشته افزود: کارهای بزرگ و جشنواره و همایش های مختلفی در بخشهای مختلف شعر، تئاتر، موسیقی، نقاشی و … در سطح شهرستان شد که بابت این فعالیت های گسترده و فراوان از مسئولین انجمن ها و هنرمندان عزیز که با دست خالی و بدون چشمداشت برای مردم و شهر کار می کنند سپاس گذارم.

باغ شیرین در ادامه با اشاره به طیف وسیع هنرمندان و استعدادها و نخبه های زیادی که این شهرستان در بخش های مختلف هنری دارد، این عزیزان را شایسته توجه بیشتر دانست و اظهار داشت: هنرمندان تاثیرگذارترین قشر جامعه هستند و برطرف کردن دغدغه های آنها باید از اولویت های مسئولین باشد. چرا که هنرمند می تواند با کار و اثر هنری خود آرامش و شادی را به مردم تزریق کنند و آسیب های اجتماعی با کارهای هنری موثر به شدت می تواند کاهش یابد.

وی در ادامه به بیان مشکلات و کمبودهای حوزه فرهنگ و هنر پرداخت و از نماینده عالی دولت در شهرستان تقاضا نمود برای رفع این کمبودها و برطرف کردن مشکلات بخصوص در حوزه های فضاهای فرهنگی مساعدت های لازم را عنایت کند.

حسن نبوتی فرماندار ایذه در نشست صمیمانه ای که با هنرمندان شهرستان داشت، ضمن تقدیر و تشکر از تلاش و پیگیری های عبدالرضا باغ شیرین رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ایذه، نقش هنرمندان برای سالم سازی فضای اجتماعی جامعه را تعیین کننده و با اهمیت دانست و از جامعه هنری و نخبگان و دلسوزان این شهرستان خواست با جدیت بیشتر و خلق آثار فاخرو ارزشمند خود در این راستا و برای کاهش آسیب ها و ناهنجاری های اجتماعی و همچنین ارتقای سطح فرهنگ عمومی مردم ایفای نقش کنند.

وی افزود: باید بتون با خلق آثار ارزشمند و فاخر جامعه و خانواده ها را نسبت به موضوع آسیب های اجتماعی بیشتر حساس کنیم و با پیام های هنری خود جامعه و مسئولان و متولیان امر را نیز برای مقابله جدی با این مهم بیش از گذشته آگاه کرد.

عالی ترین نماینده دولت در شهرستان ایذه عنوان کرد: بدون شک گرفتار شدن یک شخص و یا یک خانواده در دام مسایل و آسیب های اجتماعی همچون طلاق، اعتیاد و سایر معضلات و ناهنجاری ها در یک نگاه کلی و وسیع تر به ضرر همه اجزای جامعه است.

نبوتی در ادامه گفت: بدون شک مدیریت اجرایی شهرستان از نقدهای دلسوزانه، هشدارها و پیام هنرمندان و همه نخبگان برای بهبود شرایط و رفع مشکلات فرا روی مردم در بخش های مختلف استقبال خواهد کرد و خواهان ارتباط بیشتر و دوسویه با هنرمندان و نویسندگان و رسانه ها به عنوان چشمان بیدار جامعه هستیم.

فرماندار ایذه در پاسخ به درخواست هنرمندان که بیشترین دغدغه آنها تالار سیمرغ بود، افزود: در گوشته نشست های که داشتیم به روز کردن تالار سیمرغ است و انشالله بعد از جابجایی اداره ارشاد شاهد تحول چشمگیری در حوزه فرهنگ و هنر شهرستان خواهیم بود.

حسن نبوتی ادامه داد: از اعتبار حق آلایندگی مبلغی در اختیار هنر خواهیم گذاشت و طی مراحل قانونی که توسط انجمن ها و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان انجام خواهد گرفت مشکلات جامعه هنر را برطرف خواهیم کرد.

قبل از صحبت های فرماندار هنرمندان شهرستان به بیان مشکلات هنر پرداختند و خواستار برطرف کردن نواقص تالار سیمرغ شدند.

خبر و عکس: فیروز بیگلری