دو کشتی گیر ایذه ای تیم ملی ایران در مسابقات چهار وزن نخست رقابت های بین المللی کشتی فرنگی جوانان جام قهرمانان ترکیه به مدال طلا دست یافت.

به گزارش پایگاه خبری طلوع زاگرس،‌ رقابت های بین المللی کشتی فرنگی جوانان، جام قهرمانان ترکیه از امروز و با برگزاری مسابقات چهار وزن نخست در شهر آنتالیا آغاز شد که علی احمدی وفا در وزن ۵۵ کیلوگرم و اهورا بویری در وزن ۶۷ کیلوگرم دو کشتی گیر ایذه ای تیم ملی کشورمان در این مسابقات بودند که هر دو موفق به کسب مدال طلا شدند.

در وزن ۵۵ کیلوگرم علی احمدی وفا در کشتی نخست حریف یونانی را با نتیجه ۸ بر صفر برد، وی در مبارزه دوم نماینده قرقیزستان را با نتیجه ۸ بر صفر از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد.

وی در این مرحله با نتیجه ۸ بر صفر کشتی گیر ترکیه ای را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت.

احمدی وفا در دیدار فینال با نتیجه ۹ بر ۱ دیگر کشتی گیر ترکیه ای را شکست داد و به مدال طلا دست یافت.

در وزن ۶۷ کیلوگرم اهورا بویری نابغه جدید کشتی ایران در مبارزه اول با نتیجه ۸ بر صفر حریف قرقیزستانی را مغلوب کرد.

وی ‌در کشتی بعد نماینده قزاقستان را با نتیجه ۸ بر صفر شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد.

بویری در این مرحله با نتیجه ۸ بر صفر مقابل کشتی گیر ترکیه ای به پیروزی رسید و به دیدار فینال راه یافت. بویری در این دیدار با نتیجه ۹ بر ۱ از سد دیگر حریف ترکیه ای گذشت و صاحب مدال طلا شد.

گفتنی است، ملک محمد بویری از مربیان خوشنام که در چند سال اخیر کشتی گیران بنامی را به کشتی ایران معرفی کرد و در مسابقات کشوری، آسیایی و جهانی بارها پرچم جمهوری اسلامی ایران را به اهتزاز در آوردند به عنوان مربی تیم ملی این دو کشتی گیر آینده دار را همراهی کرد.