خانه هلال شهدای هلایجان به مناسبت روز جهانی صلیب سرخ و هفته هلال احمر با حضور مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری طلوع زاگرس، آیین افتتاح خانه هلال شهدای هلایجان پیش از ظهر امروز با حضور وحید شعبانی مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان، حسن سبزعلی زاده بخشدار مرکزی ایذه، فتاحی معاونت هلال احمر استان، آرمان شیرمردی عضو هیات مدیره جمعیت هلال احمر استان، محمود عالی محمودی رئیس جمعیت هلال احمر ایذه و اهالی دهستان هلایجان در دهیاری روستای سرکان علیا برگزار شد.

وحید شعبانی مدیرعامل جمعیت هلال احمر ضمن گرامیداشت روز جهانی صلیب سرخ و هفته هلال احمر در آیین افتتاح خانه هلال شهدای هلایجان گفت: خانه هلال در راستای اهداف والای جمعیت هلال به منظور تعامل و مشارکت بیشتر مردم در فعالیت‌های بشر دوستانه هلال احمر برپا شد.

وی افزود: یکی از اهداف هلال احمر آموزش همگانی و آماده سازی مردم روستاها و محلات شهری برای زمان حوادث و بحران‌ها است و مردم اگر آمادگی لازم را داشته باشند به حادثه دیدگان، می‌توانند کمک کنند.

حسن سبزعلی زاده بخشدار مرکزی ایذه ضمن تبریک هفته هلال احمر و روز جهانی صلیب سرخ گفت: دهستان هلایجان با ۳۳ روستا و جمعیتی بالغ بر ۹ هزار نفر با این وسعت با توجه به شرایط جغرافیایی و اینکه منطقه حادثه خیز است نیاز به خانه هلال داشت که در این راستا با پیشنهاد دهیار محترم روستای سرکان علیا و پیگیری های صورت گرفته از سوی حاج عبداله ایزدپناه نماینده محترم مردم شریف شهرستان های ایذه، باغملک، دزپارت و صیدون خانه هلال در روستای سرکان علیا افتتاح شد.

وی در بخشی از صحبت های خود از خدمات ارزنده هلال احمر گفت: امدادگران هلا ل‌احمر مقتدر و توانمند در حوادث ظاهر می‌شوند و این نشانگر برنامه‌ریزی درست در این نهاد برای تربیت نیروهای متخصص در کاهش حوادث است.

فیروز بیگلری دهیار روستای سرکان علیا ضمن تشکر از تلاش و پیگیری های نماینده، فرماندار و بخشدار مرکزی ایذه در خصوص راه اندازی خانه هلال در هلایجان گفت: دهستان هلایجان واقعا نیاز به خانه هلال داشت با توجه به اینکه این منطقه در گذشته دچار سیلاب و زلزله شد می طلبید این خانه هلال راه اندازی شود که خوشبختانه با مطرح کردن این موضوع و موافقت و پیگیری های که از سوی بخشدار محترم مرکزی ایذه آقای سبزعلی زاده با فرماندار و نماینده شد امروز شاهد افتتاح خانه هلال شهدای هلایجان بودیم که جا دارد از زحمات حاج عبداله ایزدپناه نماینده محترم مردم در مجلس، حسن نبوتی فرماندار سختکوش ایذه و حسن سبزعلی زاده بخشدار خستگی ناپذیر بخش مرکزی ایذه تشکر و قدردانی کرد.

در پایان این مراسم طی حکمی از سوی محمود عالی محمودی رئیس جمعیت هلال احمر ایذه یاور محمودی اتابکی به عنوان مسئول خانه هلال شهدای هلایجان منصوب شد.