همایش سران و بزرگان طوایف و جمعی از معتمدین شهرستان ایذه در تالار رودکی این شهر با حضور مسئولان شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری طلوع زاگرس، دراین همایش که صبح روزیکشنبه ۱۴۰۲/۲/۳۱ با حضور جمعی از سران طوایف بختیاری، معتمدین وتعدادی از خواهران و برادران فرهیخته شهرستان ایذه در سالن اجتماعات روکی شد.

حسن نبوّتی فرماندار ایذه ضمن تشریح و ذکر تاریخ حماسی، وسرنوشت ساز قوم بختیاری در دفاع از کشور و نیز ایران اسلامی درطول تاریخ، تا دوران دفاع مقدس، از بصیرت و دشمن شناسی مردم شریف و نجیب ایذه و ایستادگی آنها درمقابل توطئه های رسانه ای دشمنان و معاندین در فتنه ۱۴۰۱ که بعضاخاص ایذه طراحی کرده بودند؛ تقدیر و تشکر نمود و نقش سران و بزرگان طوایف و نخبگان و فرهیختگان را هدایت و راهنمایی جوانان و خنثی سازی این فتنه، بی بدیل خواند.

فرماندار ایذه در ادامه گزارشی از عملکرد دولت مردمی طی دو سال گذشته در شهرستان ایذه، محضر حاضرین به شرح زیر ارایه نمود:

●احداث حدود ۵۰ مدرسه عشایری، روستایی و شهری

●گازرسانی به منطقه محروم مرغا با ۵۴ روستا

●اضافه کردن ۳۰ پزشک متخصص و ۳ دستگاه آمبولانس به حوزه بهداشت ودرمان

●اجرای آزاد راه ایذه به لردگان با اعتباری بالغ بر ۱۳۰۰ میلیارد تومان و بکارگیری بیش از ۱۴۰ نفر نیروی بومی در این پروژه

●تکمیل و تجهیز ایستگاه برق میانگران با اعتبار۱۳۰ میلیاردتومان که ان شاءالله تا تابستان امسال وارد مدار می شود.

●پرداخت حدود ۱۷۰ میلیارد تومان به دهیاری ها و شهرداری ایذه درقالب حق آلایندگی،جهت عمران روستایی و شهری

●کمک ۲۸ میلیارد تومانی در یک نوبت و نیز کمک ۱۰ میلیارد تومانی اخیر وزیرمحترم کشور برای آسفالت خیابان های شهرایذه که ظرف ۳ ماه آینده تعداد زیادی از معابر شهر ایذه آسفالت خواهند شد.

حسن نبوتی فرماندار ایذه در ادامه اظهار داشت: علیرغم اقدامات خوب این دولت که در واقع خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی است ، اما بدلیل حجم زیاد عقب ماندگی ها و نیاز های شهرستان ایذه ، همچنان باید با کار جهادی وتلاش مضاعف، نسبت به رفع محرومیت های باقیمانده، اقدام نماییم و انتظار داریم مسئولان محترم استانی و کشوری در این راه شهرستان ایذه را بصورت ویژه یاری نمایند.