فرماندار ایذه از بهره برداری ایستگاه میانگران تا تابستان امسال خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری طلوع زاگرس، حسن نبوّتی فرماندار ایذه به منظور بررسی روند کاری و میزان پیشرفت پروژه احداث ایستگاه برق میانگران، از این پروژه بازدید نمود.

نبوّتی در خصوص این پروژه اظهار داشت: شهرستان ایذه دارای دو ایستگاه و دو پست موبایل توزیع برق، جمعا با ظرفیت ۲۴۵ مگاولت آمپر است؛ که باتوجه به نرخ رشد بالای مصرف برق و نیاز شدیدی که در اوج مصرف(پیک) درفصل گرما باعث فول بارشدن ترانس های ایستگاه های موجود شهرستان ایذه تا ۹۰ درصد می گردد و این شرایط، ریسک پایداری برق را به شدت بالا برده و بعضا امکان تامین برق برخی از مناطق دور افتاده شهرستان را با بحران مواجه می کند.

نبوتی تصریح کرد: به منظور تامین برق پایدار و رفع این مشکل، با پیگیری های بعمل آمده طی سال گذشته و جلساتی که به همراه نماینده محترم در وزارت نیرو داشتیم؛ الحمدالله با مساعدت وزیر محترم نیرو و همکاری شرکت توانیر و مهندس دشت بزرگ، اعتباری بالغ بر ۱۳۰ میلیارد تومان جهت احداث ایستگاه برق میانگران که قبلا زمین آن تملک و دیوارکشی شده بود؛ شامل ساخت ابنیه و ساختمان ها، فندانسیون ، تجهیزات و ترانسفورماتور، تامین و پیمانکار آن از اواسط سال گذشته شروع بکار نمود و برابر پیشرفت خوبی که پروژه داشته و باتوجه به اینکه قسمت مهم تجهیزات این ایستگاه یعنی ترانس آن با ظرفیت ۵۰ مگاولت آمپر به ارزش تقریبی ۶۰ میلیارد تومان تهیه شده و ظرف هفته آینده به شهرستان منتقل خواهدشد.

عالی ترین نماینده دولت در ایذه عنوان کرد: ان شاءالله با تلاش دست اندرکاران، این ایستگاه تا اواسط تابستان سال جاری وارد مدار و به بهربرداری خواهد رسید.

حسن نبوتی فرماندار ایذه درپایان بیان داشت: لازم هست همپای احداث ایستگاه میانگران توسط شرکت برق منطقه ای، شرکت توزیع برق استان نیز نسبت به تکمیل خطوط انتقال مورد نیاز اقدام نماید.