فرماندار ایذه با ابراز نگرانی از افزایش تعداد بیماران کرونایی بستری گفت: ظرفیت تخت‌های بیمارستانی این شهرستان در حال تکمیل شدن است و اگر مردم رعایت نکنند با مشکل جدی مواجه می شویم.

به گزارش پایگاه خبری طلوع زاگرس، حسن نبوّتی بامداد سه شنبه در یک برنامه تلویزیونی اظهار داشت: وضعیت شهرستان ایذه به دلیل افزایش آمار مبتلایان و بستری ها، از چند روز گذشته قرمز شده و روند مراجعه مبتلایان به مراکز درمانی افزایشی است.

وی با بیان اینکه اقداماتی در جهت کنترل و مدیریت شیوع ویروس کرونا در شهرستان انجام شده است گفت: طبق مصوبه ستاد شهرستانی کرونا، کار غربالگری بیماران در سطح شهر و روستا توسط اکیپ هایی متشکل از بسیج، بهداشت و هلال احمر در حال اجرا است.

ورود خودروهای با پلاک غیربومی به شهرهای ایذه و دهدز ممنوع است

سرپرست فرمانداری ایذه گفت: بهترین راه برای کنترل بیماری، شناسایی به موقع بیماران است و این موضوع می تواند در درمان بیماران کمک کند.

وی به اعمال محدودیت های ترافیکی در شهرستان ایذه اشاره کرد و افزود: بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته از ورود خودروهای با پلاک غیربومی به شهرهای ایذه و دهدز و بخشی از مناطق گردشگری جلوگیری می شود تا بیماری به دیگر نقاط استان و یا استان های دیگر سرایت نکند.

تعطیلی تمام ادارات شهرستان و بازار تا پایان هفته جاری

نبوّتی ادامه داد: همچنین در هفته جاری تمام ادارات شهرستان ایذه و بازار تعطیل هستند که جا دارد از تمامی صنوف که در این رابطه نهایت همکاری را داشته اند تشکر کرد و از آنها بابت این تعطیلی عذرخواهی نمود.

بیش از یک صد کپسول اکسیژن به تجهیزات
بیمارستانی ایذه اضافه شد

وی با اشاره به اینکه در بحث تامین امکانات بیمارستانی، حمایت های خوبی از سوی وزارت بهداشت صورت گرفته است و در این زمینه مشکلی نداریم گفت: بیش از ۱۰۰ کپسول اکسیژن در روزهای اخیر به مجموعه درمانی شهرستان ایذه اضافه شد همچنین تعدادی متخصص به کادر پزشکی شهرستان افزوده شد و مردم و مسئولان در کنار هم در حال مبارزه با این ویروس هستند.

فرماندار ایذه همچنین از مردم خواست از حضور در تجمع اجتناب کنند.صاحبان عزا نیز از برگزاری هر گونه مراسم عزاداری خوددادری کنند.

وی گفت: با تذکر به صاحبان عزا از برگزاری مراسم سوگواری در این شهرستان پیشگیری شده است اما عده ای خلاف مصوبات ستاد کرونا عمل کرده و اقدام به برگزاری مراسم با جمعیت بالا می کنند.

تشکیل پرونده قضایی علیه متخلفان

نبوّتی عنوان کرد: نیروهای انتظامی و بهداشت شهرستان در صورت برگزاری هر گونه مراسم بلافاصله ورود کرده و با برگزارکنندگان برخورد می کنند. در حال حاضر تعداد زیادی پرونده قضایی علیه متخلفان از جمله مداحان و برگزار کنندگان در شهرستان تشکیل شده است در حالی که از مردم انتظار داریم، مسئولانه پای کار باشند و از برگزاری مراسم خودداری کنند.

از ۴۵ بیمار کرونایی بستری، ۳۸ نفر در مراسم حضور داشتند

وی افزود: در روزهای گذشته از ۴۵ بیمار بستری در بخش کرونا، ۳۸ نفر آنها کسانی بودند که در مراسم حضور داشتند که زنگ خطری برای مردم است و باید هوشیار باشند.

هم‌ استانی ها از سفر به ایذه خودداری کنند

سرپرست فرمانداری ایذه گفت: با توجه به اینکه ایذه در وضعیت قرمز کرونایی است از هم استانی ها و هم میهنان تقاضا داریم از سفر به این شهرستان پرهیز کنند. ویروس جهش یافته انگلیسی به سرعت در حال انتشار است لذا انتظار داریم حتی شهروندان ایذه ای ساکن در دیگر شهرها برای دید و بازدید به بستگان خود مراجعه نکنند.

  • نویسنده : فیروز بیگلری