شهریور سال گذشته بود که با حضور رییس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در ایذه، صحبت از جذب ۷۷ نیروی جدید برای بیمارستان ایذه به میان آمد که شامل پرستار، منشی، نیروی خدماتی و حراست بودند.

به گزارش پایگاه خبری طلوع زاگرس، از همان زمان گمانه‌زنی‌های زیادی درباره شرایط استخدام این نیروها به میان می‌آمد و البته با توجه به سابقه شهرستان، عده‌ای پیش بینی میکردند که این استخدام بر اساس روابط خواهد بود که گویا این پیش بینی رنگ واقعیت به خود گرفته است.

یک منبع آگاه در این باره عنوان کرد: این موضوع حقیقت دارد، کارهای استخدام ۱۸ نیروی خدماتی و حراستی برای بیمارستان شهدای ایذه انجام شده و معرفی آنها به بیمارستان نیز انجام شده‌است.

متاسفانه هیچ ساز و کار قانونی در این زمینه وجود نداشته است و به نوعی هرکس قدرت بیشتری داشته، نفرات مد نظر خود را به لیست وارد کرده است.

جالب است بدانید که نام فرزند یکی از مدیران سابق شبکه بهداشت و درمان ایذه نیز در این لیست تحت عنوان نیروی خدمات به چشم می‌خورد که البته بعد از جذب، پله‌های ترقی را پشت سرهم طی خواهد کرد.

شبکه بهداشت و درمان ایذه تاکنون موضعی در این باره نگرفته است، البته با توجه به اینکه مدیر فعلی کمتر از ۲ ماه پیش معارفه شده‌است و جذب این نفرات پیش از این دستور کار قرار داشت، باید دید شبکه بهداشت درباره این ظلم آشکار به عموم جوانان بیکار ایذه‌ای چه توضیحی خواهد داشت.

این فرصت استخدام برای ایذه با داشتن نرخ بالای بیکاری و جامعه کارگری پرتعداد شاغل در شهرهای مختلف مانند عسلویه، کنگان، بندرعباس، خارک و … می‌توانست به صورت فراخوان اعلام شود نه اینکه با لیست و لیست بازی، این فرصت در اختیار نور چشمی‌ها قرار بگیرد.(منبع:عصرایذه)

  • نویسنده : فیروز بیگلری