پایگاه خبری طلوع زاگرس در ادامه گفتگو با پیشکسوتان ورزش ایذه اینبار سراغ یکی از پیشکسوتان رشته تکواندو رفت و به گفتگو نشست.

طلوع زاگرس: لطفاً خودتون معرفی کنید؟

به نام خدا نادر زمانی هستم متولد ۱۳۴۱ در خرمشهر زندگی میکردم پس ازشروع جنگ و سقوط شهر به زادگاه پدری ایذه آمدیم.

طلوع زاگرس: استاد زمانی ورزش را از چه سالی و از کجا شروع کردید؟

زمانی: من به ورزش تکواندو علاقه مند بودم و ازسن ده سالگی رشته تکواندو را در خرمشهر شروع کردم.

طلوع زاگرس: تکواندو را زیر نظر چه اساتیدی آموزش دیدید؟

زمانی: با توجه به اینکه شروع کار من در خرمشهر بود زیر نظر اساتید بزرگ رشته تکواندو آقایان هدایت الله رحمانی، استاد ابراهیمی استاد محمدامیدفر و استاد بزرگ محمد رضا شمس کارم را شروع کردم که از همین جا دست بوس همه این بزرگواران هستم.

طلوع زاگرس: استاد زمانی بعد از پایان دوره قهرمانی به مربیگری روی آوردید درسته؟

زمانی: بله؟ خب با توجه به شروع جنگ‌ تحمیلی و حضور مستمر درجبهه دوران قهرمانی ما زیاد نبود و ازسال ۱۳۵۹ به عنوان مربی تکواندو کار آموزش را به بچه های مستعد ایذه شروع کردم.

طلوع زاگرس: آیا در حال حاضر از تجربیات جنابعالی در ورزش ایذه استفاده می شود؟

زمانی: قبلا که برادرهای خوبم همچون نورالله مرادی، علیرضا سلحشوری، فرامرز سلیمانی و آقای اسکندری بودند هرزگاهی لطفی میکردن و مراد عوت به کلاس جهت دیدن شاگردان مینمودند.که جا دارد از این برادرانم نیز تشکر کنم.

طلوع زاگرس: استاد زمانی اوضاع ورزش ایذه چگونه است؟

زمانی: بچه های ایذه با معرفت و هوش بالایی در فراگیری دارند بشرط آنکه بها بدهیم و آنها را درک کنیم و مشکلاتشان را حل کنیم و امکانات را در اختیارشان قرار بدیم روی هم رفته وضع ورزش ایذه هم بد نیست.

طلوع زاگرس: استاد زمانی چه صحبتی با مسئولین دارید؟

زمانی: برادران و مسولان عزیز این میزها به هیچکس وفا نمیکند.این جوانان را دریابید، یکی را نگذارید و یکی را بردارید. همه رابه یک چشم نگاه کنید. شاید آنکه دستش کمی خالیست بهتر بتواند بدرخشد و مایه افتخار شهر و وطنش شود.

طلوع زاگرس: استاد چه حرفی با جوانان دارید؟

زمانی: جوانان عزیز مغرور نشوید که زود زمین میخورید. اتکا به خدا دفاع از مظلوم و پشتیبان حق باشید. دنبال عمل صالح وانفاق باشید. که این است طریقه مردی و مردانگی.

طلوع زاگرس: استاد زمانی در حال حاضر زندگی را چطور می گذرانید؟

زمانی: متاسفانه هیچ جایی و هیچ اداره ای کارنمیکنم .وتنها یه پراید ۱۳۲سواری دارم که با آن مسافرکشی وطلب روزی حلال ازخدا برای خود و خانواده ام را دارم.و راضی بدرگاه حق تعالی هستم.

طلوع زاگرس: برای پیشرفت ورزش شهرستان چه راهکاری را پیشنهاد می کنید؟

زمانی: اول اینکه ازجوانانی استفاده کنید که درد را می دانند. با کمبودها آشنا هستند و با پای برهنه در زمینهای سخت ورزش کرده و آب دیده شده اند. نه دنبال آن جوان که پدرش با ماشین آخرین سیستم ایاب و ذهابش میکنند. دنبال جوانی بگردید که علاقه دارد اماپول ثبت نام در باشگاه را ندارد.

طلوع زاگرس: در پایان اگر صحبتی دارید در خدمت شما هستیم؟

زمانی: در پایان آرزوی سلامتی و تندرستی را برای تمام عوامل و دست اندرکاران مجموعه طلوع زارگرس از جمله برادر عزیزم آقای هوشنگ حاتمی که زحمتهای زیادی در این مدت برای ما کشیدن نیز تشکر و قدردانی کنم و سلامتی ورزشکاران را ازخدای منان آرزومندم.